Lean Technology

AGV – wózki automatyczne

Wózki samojezdne AGV (Automated Guided Vehicles) zapewniają bezobsługowytransport komponentów z obszaru magazynowego w obszar montażu.

AGV może pełnić zarówno funkcję „lokomotywy” ciągnącej „wagoniki”, jak również samodzielnego pojazdu wiozącego bezpośrednio na sobie komponenty.

Oferta obejmuje zarówno najprostsze wózki, które są dostarczane w formie zestawu do samodzielnego złożenia po dedykowane rozwiązania działające w sieci bezprzewodowej, wyposażone w wiele akcesoriów np. elektrorolki do automatycznego załadunku i rozładunku pojemników. Obciążenie do 2.000kg.

        

 

W razie potrzeby oferujemy kompleksowe rozwiązania w oparciu wiele nowoczesnych technologii ułatwiających umieszczanie komponentów na wózkach.

 

Porównanie kosztów użytkowania 2-ch wózków elektrycznych vs 5 AGV

 

System komunikacji i kontroli

Dzięki zastosowaniu  komunikacji za pośrednictwem sieci WIFI można śledzić wiele kluczowych wskaźników m. in.: kontrola dostarczania komponentów, kontrola skrzyżowań, kontrola położenia na trasie, kontrola poziomu naładowania akumulatorów, kontola błędów przy realizacji planu / programu. Sieć WIFI umożliwia również zdalne uruchamianie i zatrzymywanie wózka AGV.

 

System automatycznego ładowania akumulatorów

W razie potrzeby można wyposażyć AGV w system automatycznego ładowania. Wyeliminuje to proces wymiany akumulatorów. AGV po zatrzymaniu w odpowiednim miejscu podłącza się pod układ zasilania i ładuje akumulatory.

 

 

Bezpieczeństwo

Samojezdne wózki AGV wyposażone są w niezbędne czujniki zgodne z dyrektywą 2006/42/EC. Certyfikacja dotyczy również trasy oraz pozostałych ryzyk. System skanujący (Laser Scan 3rd class) posiada do 16 obszarów kontroli, które możemy dowolnie programować.

Zachęcamy do zapoznania się z produktami i usługami oferowanymi przez naszą firmę. Są to szeroko rozumiane rozwiązania dla transportu wewnętrznego:

Kontakt z Lean Technology

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

 

Lean Technology Poland Sp. z o.o. Sp. k.

04-210 Warszawa, ul. Ludwisarska 9 lok. 60

NIP 113-289-88-37

tel: +48 602 530 264

e-mail: info@lean-technology.pl

zapraszamy do kontaktu

Lean Technology