Lean Technology

Regały – półkowe, przepływowe

Najczęściej stosowanymi konstrukcjami w przemyśle motoryzacyjnym, AGD, elektronicznym

są różnego rodzaju regały przepływowe, które zapewniają przepływ materiału zgodnie z koncepcją FIFO.

Są one umieszczane zarówno w obszarze magazynowania jak również w obszarze buforowania.

Bezpośrednio w obszarze linii montażowej stosuje się stanowiska kompletacyjne.

Mogą pełnić prostą funkcję blatu, na którym operatorzy pobierają komponenty z ergonomicznie rozmieszczonych pojemników a kończąc na zintegrowanych i zautomatyzowanych liniach wyposażonych w m.in. ekrany i oświetlenie LED, systemy pick-by-light,  elektryczne wkrętaki czy prasy zasilane pneumatycznie.

Komponenty są dostarczane z regałów przepływowychLT_autotracking bezpośrednio do stanowisk na pośrednictwem wózków, które najczęściej są łączone w pociągi –  tzw. „milk run’y”. Przemieszczane są one za pomocą elektrycznych pojazdów kierowanych przez operatorów lub za pośrednictwem wózki samojezdne –  AGV ( Automated Guided Wehicles), które w autonomiczny sposób (bez udziału operatora) rozwożą komponenty w obszar montażu

Często stosowanym rozwiązaniem w transporcie wewnętrznym są tzw. mother carty. E_FRAME_LeanTechnology2Są to wagoniki, które pełnią funkcję ram, w które są wpinane są wózki i transportowane z punku A do punktu B. Mogą występować w opcji E, H lub C w zależności od wymiarów transportowanych wózków i szerokości dróg transportowanych. Przemieszczają się w formie pociągów, które są ciągnięte przez wózki elektryczne (sterowane przez operatora) lub bezobsługowo za pomocą AGV.

pallets_LTW przypadku ciężkich komponentów lub tam gdzie ich gabaryty są zbyt duże można zastosować tzw. „hybrydy” gdzie część konstrukcji jest zbudowana w oparciu o spawany szkielet, a pozostała przy wykorzystaniu systemu modułowego. W tym przepadku można umieścić skrzynio-palety w dolnej partii, górną (modułową) dostosować do umieszczenia pojemników lub systemu podwieszanego.

Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zabrudzenia transportowanychlt_rack_protection elementów stosuje się specjalne zabezpieczenia, które chronią komponenty przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. W niektórych przypadkach komponenty transportuje się z jednego zakładu do drugiego, wtedy trzeba je dodatkowo chronić przed warunkami atmosferycznymi jak deszcz czy śnieg. Wtedy stosujemy różnego rodzaju zabudowy z tworzyw sztucznych które umożliwiają łatwy dostęp do komponentów a jednocześnie dobrze je chronią.

System modułowy doskonale spełnia swoje zadanie jako uzupełnienie regałów wysokiego składowania. Można między przęsłami umieścić mobilne regały przepływowe (na kółkach), które można łatwo przemieszczać lub zamocować konstrukcję bezpośrednio do przęseł.

 

Wszędzie tam, gdzie zalilanie stanowiska nie może być realizowane w klasycznylean-technology-sanowisko-do-montazu-wiazek-2 stanowisko do montażusposób, za pomocą pojemników, stosujemy alternatywne rozwiązania. Jednym z nich sa specjalne tuby wewnątrz których umieszczane są elementy niezbedne do montażu filanalnej części. W tym przypadku ergonomia jest kluczowym czynnikiem. W efekcie oszczędność miejsca i skrócenie procesu montażu jest duże.

Pozostałe przykłady:

Zachęcamy do zapoznania się z produktami i usługami oferowanymi przez naszą firmę. Są to szeroko rozumiane rozwiązania dla transportu wewnętrznego:

Kontakt z Lean Technology

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

 

Lean Technology Poland Sp. z o.o. Sp. k.

04-210 Warszawa, ul. Ludwisarska 9 lok. 60

NIP 113-289-88-37

tel: +48 602 530 264

e-mail: info@lean-technology.pl

zapraszamy do kontaktu

Lean Technology