Aktualności

Poste Italiane - 60 robotów INDEVA AGV

2020-04-22 18:51:23

Włoski operator pocztowy, Poste Italiane posiada efektywną organizację logistyczną wyposażoną w nowoczesną technologię, umożliwiającą precyzyjne, szybkie i bezpieczne sortowanie paczek. Firma Scaglia INDEVA przyczyniła się do poprawy kluczowych wskaźników poprzez dostarczenie i wdrożenie 60 robotów AGV, które są wykorzystywane w centrach logistycznych Poczty Włoskiej na terenie całych Włoch.

agv-mail-sorting-plant

Pomysł realizacji projektu dla dużej firmy zajmującej się sortowaniem i dostarczaniem przesyłek pojawił się w 2016, w związku z zapotrzebowaniem na wewnętrzny transport wózków. Pilotażowa instalacja składała się z 4 robotów  AGV transportujących wózki w jednym z centrów logistycznych. Po dopracowaniu rozwiązania projekt miał być powielony we wszystkich 10 sortowniach. Roboty INDEVA AGV przemieszczające się wzdłuż taśmy magnetycznej są bardzo efektywnym narzędziem do wykonywania dynamicznej. Dodatkowymi atutami są bardzo łatwa instalacja i programowanie, wymagające wyłącznie podstawowego szkolenia.

Poste Italiane była przekonana, że roboty INDEVA AGV, testowane w pilotażowym zakładzie, są najlepszym rozwiązaniem dla ich magazynów i 2018 zdecydowała się na zakup kolejnych 60 robotów do pozostałych lokalizacji we Włoszech.

10 robotów AGV zostało wdrożonych w głównej sortowni, przy bardzo skomplikowanych układzie tras podzielonych kolorami: ciemny niebieskim, jasny niebieskim, czerwonym, żółtym i zielonym. Przy każdej trasie były wyznaczone punkty, gdzie AGV oczekiwały na zlecenie operacji, które mają wykonać. Operator przywoływał roboty w celu dostarczenia pustych wózków lub odebrania pełnych. System zarządzania robotami AGV obsługiwał 15 punktów oczekiwania i kontrolował lokalizacje wszystkich robotów, kierując je do odpowiednich miejsc, wyznaczonych przez operatora. Po zdefiniowaniu punktu początkowego R1, operator może zdecydować, którą trasą będzie się przemieszczał robot i gdzie ma się zatrzymać np. podąża czerwoną trasą z zatrzymaniem w punktach R4, R3 i R5 i wróci do R1. W punkcie R1 operator jest wyposażony w tablet z odpowiednim oprogramowaniem, za pomocą którego definiuje trasę in zadania dla AGV. Jeśli robot nie jest w punkcie R1, za pomocą odpowiedniego przycisku operator może sprawdzić, gdzie jest najbliższy wolny AGV i go przywołać. Oprogramowanie umożliwia również generowanie okresowych raportów pokazujących wydajność pracy robotów. Poza tym, gdy system wykryje niski poziom naładowania akumulatorów w którymś z urządzeń, wysyła je do automatycznej stacji ładowania, dzięki czemu roboty mogą być w ciągłej pracy 24h.

Pozostałe aktualności