Produkty

Konstrukcje modułowe

Linie montażowe, regały przepływowe, „milkruny”, systemy rurkowe – to tylko niektóre konstrukcje przyspieszające i usprawniające działalność przedsiębiorstwa, które udostępniamy. Mamy możliwość dostarczenia i montażu indywidualnych projektów, spełniających odpowiednie założenia. Sprawdź ofertę.

Poznaj inne produkty

Najczęściej stosowanymi konstrukcjami w przemyśle motoryzacyjnym, AGD, elektronicznym są różnego rodzaju regały przepływowe, które zapewniają przepływ materiału zgodnie z koncepcją FIFO. Są one umieszczane zarówno w obszarze magazynowania jak również w obszarze buforowania.

regał przepływowy Lean Technology
regały przepływowe Lean Technology
flowrack Lean Technology

Bezpośrednio w obszarze linii montażowej stosuje się stanowiska kompletacyjne. Mogą pełnić prostą funkcję blatu, na którym operatorzy pobierają komponenty z ergonomicznie rozmieszczonych pojemników, a kończąc na zintegrowanych i zautomatyzowanych liniach wyposażonych w m.in. ekrany i oświetlenie LED, systemy pick-to-light, elektryczne wkrętaki czy prasy zasilane pneumatycznie.

stanowiska montażowe Lean Technology
stanowiska montażowe Lean Technology
stanowisko montażowe
stanowiska / linie montażowe

Różnego rodzaju wózki transportowe, kompletacyjne. Mogą być wykonywane przez Lean Technology lub bezpośrednio przez pracowników odbiorcy.

Komponenty są dostarczane z regałów przepływowych bezpośrednio do stanowisk na pośrednictwem wózków, które najczęściej są łączone w pociągi –  tzw. „milk run’y”.

Milkrun - Lean Technology
Milkrun - Lean Technology

Przemieszczane są one za pomocą elektrycznych pojazdów kierowanych przez operatorów lub za pośrednictwem wózki samojezdne –  AGV ( Automated Guided Wehicles), które w  autonomiczny sposób (bez udziału operatora) rozwożą komponenty w obszar montażu.

AGV INDEVA
Roboty AGV

Często stosowanym rozwiązaniem w transporcie wewnętrznym są tzw. mother carty. Są to wagoniki, które pełnią funkcję ram, w które są wpinane są wózki i transportowane z punku A do punktu B. Mogą występować w opcji E, H lub C w zależności od wymiarów transportowanych wózków i szerokości dróg transportowanych. Przemieszczają się w formie pociągów, które są ciągnięte przez wózki elektryczne (sterowane przez operatora) lub bezobsługowo za pomocą AGV.

ramy C/E/H
ramy C/E/H

W przypadku ciężkich komponentów lub tam gdzie ich gabaryty są zbyt duże można zastosować tzw. „hybrydy” gdzie część konstrukcji jest zbudowana w oparciu o spawany szkielet, a pozostała przy wykorzystaniu systemu modułowego. W tym przepadku można umieścić skrzynio-palety w dolnej partii, górną (modułową) dostosować do umieszczenia pojemników lub systemu podwieszanego.

Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zabrudzenia transportowanych elementów stosuje się specjalne zabezpieczenia, które chronią komponenty przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. W niektórych przypadkach komponenty transportuje się z jednego zakładu do drugiego, wtedy trzeba je dodatkowo chronić przed warunkami atmosferycznymi jak deszcz czy śnieg. Wtedy stosujemy różnego rodzaju zabudowy z tworzyw sztucznych które umożliwiają łatwy dostęp do komponentów a jednocześnie dobrze je chronią.

System modułowy doskonale spełnia swoje zadanie jako uzupełnienie regałów wysokiego składowania. Można między przęsłami umieścić mobilne regały przepływowe (na kółkach), które można łatwo przemieszczać lub zamocować konstrukcję bezpośrednio do przęseł.

Wszędzie tam, gdzie zalilanie stanowiska nie może być realizowane w klasyczny sposób, za pomocą pojemników, stosujemy alternatywne rozwiązania. Jednym z nich sa specjalne tuby wewnątrz których umieszczane są elementy niezbedne do montażu filanalnej części. W tym przypadku ergonomia jest kluczowym czynnikiem. W efekcie oszczędność miejsca i skrócenie procesu montażu jest duże.

Dostawy

Dostawy mogą myć realizowane w kilku formach:

  • dostawa zmontowanych konstrukcji
dostawa zmontowanych konstrukcji
  • dostawa komponentów do samodzielnego montażu
  • dostawa zestawu - docięte rurki, rolki wraz z instrukcją montażu
  • montaż u klienta przez techników Lean Technology

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Przykładowe zastosowania
Wprowadź swoją firmę
na nowy poziom