Produkty

Konstrukcje modułowe

Linie montażowe, regały przepływowe, „milkruny”, systemy rurkowe – to tylko niektóre konstrukcje przyspieszające i usprawniające działalność przedsiębiorstwa, które udostępniamy. Mamy możliwość dostarczenia i montażu indywidualnych projektów, spełniających odpowiednie założenia. Sprawdź ofertę.

Poznaj inne produkty

Najczęściej stosowanymi konstrukcjami w przemyśle motoryzacyjnym, AGD, elektronicznym są różnego rodzaju regały przepływowe, które zapewniają przepływ materiału zgodnie z koncepcją FIFO. Są one umieszczane zarówno w obszarze magazynowania jak również w obszarze buforowania.

regały przepływowe - flowrack - supermarket - konstrukcje modułowe / rurkowe

Bezpośrednio w obszarze linii montażowej stosuje się stanowiska kompletacyjne. Mogą pełnić prostą funkcję blatu, na którym operatorzy pobierają komponenty z ergonomicznie rozmieszczonych pojemników, a kończąc na zintegrowanych i zautomatyzowanych liniach wyposażonych w m.in. ekrany i oświetlenie LED, systemy pick-to-light, elektryczne wkrętaki czy prasy zasilane pneumatycznie.

przykładowe konstrukcje modułowe - rurkowe - stanowiska montażowe

przykładowe konstrukcje modułowe - rurkowe - stanowiska montażowe
linia montażowa
modułowa linia montażowa
stanowisko montażowe z profili ALUMINIOWYCH wyposażone w system PICK TO LIGHT i ELEKTRYCZNY STYSTEM REGULACJ WYSOKOŚCI
stanowisko montażowe z profili ALUMINIOWYCH wyposażone w system PICK TO LIGHT i ELEKTRYCZNY STYSTEM REGULACJ WYSOKOŚCI

Różnego rodzaju wózki transportowe, kompletacyjne. Mogą być wykonywane przez Lean Technology lub bezpośrednio przez pracowników odbiorcy.

modułowe wózki transportowe, kompletacyjne, milkrun
modułowe wózki transportowe, kompletacyjne, milkrun

Komponenty są dostarczane z regałów przepływowych bezpośrednio do stanowisk na pośrednictwem wózków, które najczęściej są łączone w pociągi –  tzw. „milk run’y”.

wózki typu MILKRUN - ciągnięte za pomocą wózków elektrycznych lub AGV/AMR

Przemieszczane są one za pomocą elektrycznych pojazdów kierowanych przez operatorów lub za pośrednictwem wózki samojezdne –  AGV ( Automated Guided Vehicles) / AMR (Autonomous Mobile Robot), które w  autonomiczny sposób (bez udziału operatora) rozwożą komponenty w obszar montażu.

przykładowe roboty AMR - autonomous mobile robots

Często stosowanym rozwiązaniem w transporcie wewnętrznym są tzw. mother carty. Są to wagoniki, które pełnią funkcję ram, w które są wpinane są wózki i transportowane z punku A do punktu B. Mogą występować w opcji E, H lub C w zależności od wymiarów transportowanych wózków i szerokości dróg transportowanych. Przemieszczają się w formie pociągów, które są ciągnięte przez wózki elektryczne (sterowane przez operatora) lub bezobsługowo za pomocą AGV.

Rama C/E/H
Rama C/E/H
Rama do transportu komponentów na zewnątrz
Rama do transportu komponentów na zewnątrz

W przypadku ciężkich komponentów lub tam gdzie ich gabaryty są zbyt duże można zastosować tzw. „hybrydy” gdzie część konstrukcji jest zbudowana w oparciu o spawany szkielet, a pozostała przy wykorzystaniu systemu modułowego. W tym przepadku można umieścić skrzynio-palety w dolnej partii, górną (modułową) dostosować do umieszczenia pojemników lub systemu podwieszanego.

Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zabrudzenia transportowanych elementów stosuje się specjalne zabezpieczenia, które chronią komponenty przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. W niektórych przypadkach komponenty transportuje się z jednego zakładu do drugiego, wtedy trzeba je dodatkowo chronić przed warunkami atmosferycznymi jak deszcz czy śnieg. Wtedy stosujemy różnego rodzaju zabudowy z tworzyw sztucznych które umożliwiają łatwy dostęp do komponentów a jednocześnie dobrze je chronią.

System modułowy doskonale spełnia swoje zadanie jako uzupełnienie regałów wysokiego składowania. Można między przęsłami umieścić mobilne regały przepływowe (na kółkach), które można łatwo przemieszczać lub zamocować konstrukcję bezpośrednio do przęseł.

Wszędzie tam, gdzie zalilanie stanowiska nie może być realizowane w klasyczny sposób, za pomocą pojemników, stosujemy alternatywne rozwiązania. Jednym z nich sa specjalne tuby wewnątrz których umieszczane są elementy niezbedne do montażu filanalnej części. W tym przypadku ergonomia jest kluczowym czynnikiem. W efekcie oszczędność miejsca i skrócenie procesu montażu jest duże.

Dostawy

Dostawy mogą myć realizowane w kilku formach:

  • dostawa zmontowanych konstrukcji
dostawa zmontowanych konstrukcji
  • dostawa komponentów do samodzielnego montażu
  • dostawa zestawu - docięte rurki, rolki wraz z instrukcją montażu
  • montaż u klienta przez techników Lean Technology

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Przykładowe zastosowania
Wprowadź swoją firmę
na nowy poziom