Aktualności

Monitoring przepływu materiału i eKanban

2020-06-21 11:03:47

System lokalizacji ma wiele zastosowań. Jednym z częściej stosowanych rozwiązań jest monitoring i analiza przepływu materiału i eKanban (e-kanban)

Lean Technology PL - monitoring lokalizacji i eKanban

Geolokalizacja jest podstawowym elementem śledzenia przepływu materiału. Każda wirtualnie utworzona strefa w systemie przedstawia rzeczywisty etap operacji lub produkcji. Może obejmować takie zdarzenia jak wejście materiału do strefy - czyli np. rozpoczęcie etapu produkcji. W cyfrowym rozwiązaniu Kanban (eKanban) wirtualne strefy odpowiadają diagramom przepływu Kanban - przepływ materiału jest monitorowany w czasie rzeczywistym, zapewniając pełny podgląd produkcji.

Jednym z zastosowań u wiodącego producenta z branży automotive, odstawienie pustego pojemnika w polu odkładczym (zmiana lokalizacji) powoduje wygenerowanie instrukcji (zadania) dla operatora pociągu logistycznego (milkrun) o potrzebie odebrania i w razie potrzeby dostarczenie pełnego.

Wszystkie dane o lokalizacji są zapisane w systemie - można je dowolnie analizować w formie wykresów: spaghetti, mapy ciepła, prędkości, drogi, przebywania w strefie itd.

wykresy przepływu (za dany okres) eksportowane z systemu

więcej informacji:
http://lean-technology.pl/rtls/

Pozostałe aktualności